Bądź na bieżąco

Blog

Jak wykonać zdjęcie na płótnie? Jak zrobić obraz ze zdjęciem na płótnie

Chcesz wykonać wysokiej jakości zdjęcie na płótnie? Nie wiesz, jak stworzyć niepowtarzalny obraz z własnym zdjęciem na płótnie? Szukasz pomysłu na wyjątkowy prezent? Sprawdź, jak wykonać zdjęcie na płótnie! Zobacz, najważniejsze parametry, jakie powinna mieć fotografia! Dowiedz się, jak wydrukować zdjęcie na płótnie, aby wyglądało zjawiskowo!

Jak wykonać zdjęcie na płótnie samemu?

Wykonanie zdjęcia na płótnie jest jednym z najprostszych sposobów na ozdobienie ściany czy pomieszczenia. Fotoobraz na płótnie możesz wykonać samodzielnie, jednak potrzebne Ci będą:

 • drukarka atramentowa albo ploter fotograficzny,
 • odpowiednie płótno fotograficzne,
 • blejtramy,
 • oprogramowanie graficzne,
 • komputer.

Jeśli skompletujesz wszystkie potrzebne rzeczy, to możliwe będzie wykonanie prawdziwych dzieł sztuki lub portretów ukochanych osób.

Jak zrobić fotografię na płótnie? – najważniejsze parametry

Wykonując druk na płótnie, należy pamiętać o tym, aby zdjęcie miało właściwe parametry. Zbyt mała rozdzielczość Twojego zdjęcia nie sprawdzi się do wykonania wysokiej jakości wydruku. Obraz w dużym rozmiarze będzie rozmazany, przez co efekt będzie niezadowalający. Dobierając zdjęcie do wydrukowania, porównaj rozdzielczość zdjęcia, jaka odpowiada danemu rozmiarowi:

Rozmiar (cm)Rozdzielczość w pikselach
30 cm x 30 c900 x 900 px
40 cm x 30 cm1200 x 900 px
40 cm x 40 cm1200 x 1200 px
50 cm x 30 cm1500 x 900 px
50 cm x 40 cm1500 x 1200 px
50 cm x 50 cm1500 x 1500 px
60 cm x 40 cm1800 x 1200 px
60 cm x 60 cm1800 x 1800 px
70 cm x 50 cm2100 x 1500 px
70 cm x 70 cm2100 x 2100 px
80 cm x 60 cm2400 x 1800 px
90 cm x 60 cm2700 x 1800 px
100 cm x 70 cm3000 x 2100 px
120 cm x 80 cm3600 x 2400 px
minimalne rozdzielczości zdjęć na płótnie

Dobór odpowiednich parametrów pozwoli Ci na wydruk zdjęcia na płótnie, które będzie wyraźne, przez co możesz je powiesić w centralnym punkcie pomieszczenia. Zdjęcie na ścianie w takiej formie bez wątpienia nada niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu.

Obraz na płótnie  – jak wydrukować zdjęcie na płótnie?

Drukowanie zdjęć na płótnie wymaga przygotowania oraz plików ze zdjęciami o odpowiednich parametrach i formatach. Jeśli chcesz wydrukować własne zdjęcie na płótnie, warto przerobić je w programie graficznym, aby nadać mu charakteru. Co więcej, warto dostosować światło oraz jasność. Dodatkowo wybierz odpowiednie do Twoich preferencji płótno. Masz do wyboru płótno:

 • lniane,
 • bawełniane,
 • poliestrowe.

Ostatnie z nich pozwala uzyskać wytrzymałe fotoobrazy, które będą odporne na kurczenie czy rozciąganie. Posiadając już odpowiednie zdjęcie oraz płótno możesz przejść do druku dekoracji, co możesz wykonać w specjalnej drukarce atramentowej lub ploterze. Co więcej, jeśli zależy Ci na profesjonalnym wydruku ulubionego zdjęcia, to możesz zdecydować się na zamówienie dużego formatu, przez naszą stronę internetową.

Podsumowanie

 • Obrazy drukowane na płótnie to wyjątkowa dekoracja domu, która sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Na powierzchni możesz zadrukować np. swoje ulubione hobby, zdjęcie z wakacji czy portret rodzinny, po czym powiesić  zdjęcie w wybranym miejscu na ścianie.
 • Wydruk własnego obrazu na płótnie malarskim nada jedyny w swoim rodzaju charakter wnętrzu, w którym zamierzasz powiesić obraz.
 • Do samodzielnego wykonania zdjęć drukowanych na płótnie potrzebujesz: drukarki atramentowej lub plotera, płótna, zdjęcia, programu graficznego oraz komputera.
 • Drukowanie zdjęć na płótnie odbywa się przy użyciu odpowiedniego sprzęt. Przed dokonaniem druku dobierz rodzaj płótna oraz preferowany rozmiar.
 • Zdjęcie do wydruku na płótnie może również posłużyć jako oryginalny prezent, który wręczysz bliskiej osobie, rodzicom czy dziadkom.
 • Aby uzyskać jak najlepszy efekt i odwzorowanie dużego obrazu ze zdjęcia, należy przygotować zdjęcie, ustawiając dedykowaną rozdzielczość do docelowego rozmiaru Twojego obrazu.
 • Możesz zdecydować się na wydrukowanie pojedynczego zdjęcia, które przypomina prawdziwy obraz lub zaprojektować obraz na płótnie w formie kolażu, po czym go wydrukować.
 • Jeśli zależy Ci na bardzo szybkiej realizacji, to lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wydruku danego zdjęcia drukarni. Czas realizacji w tym przypadku wynosi do 5 dni roboczych.

FAQ

Jak samemu zrobić zdjęcie na płótnie?

Wiele drukarni oferuje możliwość wydruków na płótnie. Jednak możesz wykonać to w zaciszu domowym. Pamiętaj o przygotowaniu drukarki atramentowej, płótna, zdjęcia we właściwym formacie oraz rozdzielczości. To wszystko pozwoli Ci zrobić obraz ze zdjęcia w tradycyjnej formie czy w formie kolażu.

Jak nałożyć zdjęcie na płótno?

Nałożenie zdjęcia na płótno odbywa się poprzez wydruk obrazu lub zdjęcia na odpowiednim płótnie. Materiał jest przystosowany do wydruku z wykorzystaniem drukarki atramentowej lub plotera. Zdjęcie wydrukowane na płótnie do doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Ile kosztuje obraz na płótnie?

Koszt obrazu na płótnie ze zdjęcia zależy od rozmiaru obrazu oraz grubości krawędzi ramy. Cena za 1 sztukę zdjęcia na płótnie w rozmiarze 30×30 cm, o grubości 2 cm kosztuje 49 zł, gdzie należy doliczyć jeszcze koszt wysyłki 19 zł. Stąd, jeśli chcesz wykonać zdjęcie na płótnie, warto wcześniej sprawdzić cenę rozmiaru, który Cię interesuje.Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych