Bądź na bieżąco

Blog

Obrazy religijne drukowane na płótnie

Obraz święty do salonu to tradycja naszych dziadków. Chętnie praktykowana jest jednak także i dziś. Wszyscy, którzy pragną wprowadzić do wnętrza odrobinę duchowości, a przy okazji urządzić miejsce sprzyjające oddawaniu się modlitewnej zadumie, mogą uczynić to właśnie zawieszając na ścianie obraz święty. Najlepiej wybrać obraz na płótnie. Gdzie go szukać i jak dobrać, aby pasował do wnętrza?

Obrazy sakralne – zaaranżuj domowy kącik modlitewny

Jeszcze do niedawna musieliśmy udawać się do sklepu i wybierać spośród gotowych obrazów religijnych na płótnie. Niestety, nie zawsze wybierany model w pełni odpowiadał gustom i pasował wielkościowo do przestrzeni, którą na niego zaplanowaliśmy. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprojektować własny obraz święty na ścianę. Możemy wybierać spośród tysięcy obrazów do druku i samodzielnie decydować o wielkości wydrukowanego obrazu. Wszystko to sprawia, że stworzenie domowego kącika modlitewnego jest wygodne i ułatwione do maksimum. Jednym z najlepszych miejsc, w których możemy zamówić obraz religijny na płótnie, jest GaleriaDruku.com.pl.

Obrazy religijne na ścianę do różnych wnętrz

Wiele osób wciąż preferuje obrazy święte utrzymane w tradycyjny stylu, czyli wykonane standardowymi technikami, ukazujące postacie świętych, aniołów czy też sceny z życia Jezusa. To dobrze znane wszystkim obrazy, które świetnie pasują do tradycyjnych wnętrz. Wśród ciekawych propozycji można wymienić tutaj chociażby obraz przedstawiający Ostatnią Wieczerzę, Jezusa czy Maryję. Popularnością cieszą się też obrazy wykonane na wzór witrażu, np. chrzest Jezusa.

Błędnym jest myślenie, że na obrazy sakralne nie ma miejsca we wnętrzach nowoczesnych. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni model. Możemy skłonić się ku obrazom abstrakcyjnym lub mistycznym, np. obraz anioła czy obraz przedstawiający rękę Jezusa. Nowoczesne obrazy religijne to nie tylko głęboka symbolika, ale i piękno artystyczne, które będzie przykuwało uwagę koneserów sztuki i stworzy spójny układ z pozostałymi elementami wnętrza.

Jak dobrać obraz święty do salonu?

Przy dobieraniu obrazu sakralnego powinniśmy kierować się przede wszystkim kolorystyką, jaka utrzymana jest w danym pomieszczeniu. Przykładowo, jeżeli dominują w nim jasne kolory, warto postawić na obrazy w wersji szkicowanej, np. szkic twarzy Jezusa. Jeśli zaś salon urządzony jest w głębokich, ciemnych odcieniach, lepiej pokusić się o wybór obrazów chrześcijańskich, które również charakteryzują się kolorystyczną głębią, np. obraz przedstawiający Jezusa. Warto pamiętać, że w Galeriadruku.com.pl po kliknięciu w obraz wyświetla się jego wizualizacja, dzięki której mamy podgląd, jak dany model będzie prezentował się w jasnych, a jak w ciemnych pomieszczeniach. Możemy także wybrać, czy ma on zostać wydrukowany w oryginalnych kolorach, w odcieniach szarości czy w sepii.

Nie zapominajmy, że oprócz samego obrazu, duże znaczenie mają także ramy. Jedną z najbardziej uniwersalnych i wygodnych jest antyrama plexi, ale ciekawą alternatywą mogą być ramy drewniane. Sprawdzą się one szczególnie dobrze w przypadku religijnych obrazów na ścianę wykonanych w tradycyjnym stylu, a także zawieszanych w przytulnych wnętrzach, np. w sypialni urządzonej na styl skandynawski.

Obraz świętego jako idealny prezent na bierzmowanie

Bierzmowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu religijnym każdego chrześcijanina. Zgodnie z tradycją, osoba przystępująca do tego sakramentu otrzymuje od bliskich drobne podarunki. Najczęściej mają one formę biżuterii religijnej, ale równie dobrym, a może nawet lepszym prezentem na bierzmowanie może okazać się religijny obraz na ścianę. Najlepiej, by był to obraz z wizerunkiem świętego, który został wybrany jako patron do bierzmowania. Taka pamiątka będzie wspaniałym symbolem wiary i duchowości, który może towarzyszyć młodemu człowiekowi przez całe życie. Obrazy o tematyce religijnej są także świetnym pomysłem jako prezent na komunię czy prezent dla dziadków. Jeżeli dana osoba ma już w swoim domu wiele standardowych obrazów sakralnych, możemy sprawić jej miłą niespodziankę kupując np. obraz z papieżem.

Zainteresowały Cię obrazy omawiane w artykule? Przejrzyj gotowe wzory obrazów religijnych na ścianę lub skorzystaj z naszej wyszukiwarki obrazów.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych