Bądź na bieżąco

Blog

Zarabianie na fotografii – zdjęcia stockowe.

Banki zdjęć cieszą się coraz większą popularnością, a wśród wielu fotografów panuje coraz silniejsze przekonanie, że to jedyny pewny dochód z wykonywanej przez siebie pracy. To zdecydowanie atrkacyjna forma zarabiania, ponieważ mowa o dochodzie pasywnym. Nie oznacza to jednak, że nie wymaga wysiłku i poświęcenia ogromnej ilości czasu, by w końcu odnotować pierwszą sprzedaż i zainteresowanie zamieszczanymi w serwisach stockowych fotografiami. Co warto wiedzieć na początku? 

Techniczne wskazówki 

Każdy fotograf marzy o tym, by w końcu zacząć zarabiać sensowne pieniądze na swojej pasji. Niemal każdy z nich w pewnym momencie styka się z pojęciem fotografii stockowej, która kusi i sprawia, że wizja świetlanej przyszłości i spływających na konto pieniędzy jest niemal namacalna. Nie jest jednak prawdą, że banki zdjęć umożliwiają szybki zastrzyk gotówki. To praca wymagająca systematyczności, orientowania się w obecnym zapotrzebowaniu na konkretne tematy oraz technicznej doskonałości.

Zdjęcia stockowe muszą odznaczać się nie tylko dużą rozdzielczością, ale również przemyślaną kompozycją oraz niezbyt nachalną obróbką. Jeszcze kilka lat temu królowały zdjęcia wykonywane w namiotach bezcieniowych i ze sztucznym oświetleniem. Dzisiaj znacznie większą popularnością cieszą się kadry jak najbardziej naturalne. Bez względu na to, czy fotografujemy jedzenie czy ludzi – naturalne kadry są najbardziej poszukiwane. Na początku z pewnością wiele zdjęć zostanie odrzuconych, co powinno zmusić nas do refleksji i wyciągania wniosków. Niemal każdy serwis dokładnie opisuje powody odrzucenia. To dobra porcja wiedzy, którą warto wziąć pod uwagę następnym razem. 

Jakie zdjęcia są chętnie kupowane? 

Statystyki bezustannie się zmieniają i w dużym stopniu są uzależnione od bieżącej sytuacji na świecie. W okresach całkowitych lockdownów związanych z pandemią Covid-19 sporym zainteresowaniem cieszyły się kadry, w których ujmowano ograniczenia odgórnie narzucane. Pojawiały się kadry w maseczkach i przyłbicach. Przed świętami i innymi charakterystycznymi wydarzeniami wzrasta zainteresowanie właśnie kadrami związanymi z poszczególnymi tematami. Warto odpowiednio przygotowywać się do tych dni, by zwiększyć szansę na sprzedaż. Przede wszystkim jednak trzeba doskonalić umiejętności i wrzucać zdjęcia regularnie, powiększając swoje portfolio z każdym dniem. Pierwsza sprzedaż będzie kolejnym etapem, który zadziała na nas jak motor napędowy. 

Popularne banki zdjęć:

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych